Kasetony reklamowe

Kasetony reklamowe

Firmy cały czas szukają metod na promocję swoich produktów i usług. Coraz częściej sięgają po nowoczesne metody takie jak Facebook, mailing, marketing szeptany, ale zapominają o tym, że istnieje jeszcze kilka tradycyjnych metod, które sprawdzają się bardzo dobrze nawet dzisiaj. Chodzi o kasetony reklamowe.

Jest to forma reklamy, która stale cieszy się dosyć dużą popularnością ze względu na stosunkowo niskie koszty wykonania, prostotę i efekty, jakie daje. Jest to forma wybierana znacznie częściej niż bannery lub tradycyjne napisy.

Do wyboru do koloru

Kasetony reklamowe są niezwykle widoczne zarówno za dnia jak i w nocy. Dzięki temu potencjalny klient praktycznie zawsze zauważy ozdobiony kasetonem budynek. Panele kasetowe mogą występować w formie zarówno podświetlanej jak i niepodświetlanej. Ta pierwsza daje bardzo dobre efekty ze względu na swoją widowiskowość.

Kasetony reklamowe ze względu na technologie, w jakiej są wykonane można podzielić na pięć zasadniczych grup:

  • Kasetony z frontem z pleksi – stosowane do małych formatów w celu uniknięcia zapadania się plastiku.
  • Kasetony z frontem elastycznym – metoda dobra do bardzo dużych formatów
  • Kasetony z frezowaniami – dzięki tej metodzie można stworzyć elementy przestrzenne umieszczone na reklamie
  • Kasetony wytłaczane – metoda polega na umieszczaniu na reklamie skomplikowanych elementów 3D – opłacalne w produkcji seryjnej
  • Kasetony z pleksi – cały nośnik wykonany jest z pleksy

Kształty kasetonów reklamowych mogą być różne w zależności od potrzeb danej firmy. Nie ma najmniejszego problemu, żeby uzyskać skomplikowany kształt nośnika. Dzisiejsza technologia pozwala na tak wiele, że wygląd kasetonu zależy tylko o wyobraźni jego wykonawcy.

Jak więc widać istnieje wiele rodzajów kasetonów reklamowych różniących się od siebie tworzywem wykonania. Niezależnie jednak, która technologia zostanie wybrana ten typ reklamy zewnętrznej stale przyciąga wzrok klientów i nic nie zapowiada tego, żeby miało się to zmienić.