Strony www

Strony WWW

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej jest koniecznością. Ciężko sobie wyobrazić firmę, która chce dotrzeć ze swoim produktem do szerszego grona odbiorców, a nie istnieje w sieci. Jest to szczyt ignorancji i niedoceniania wartości Internetu. Zanim jednak zdecydujecie się na wykonanie strony musicie mieć pewność, że firma, która się tego podejmie zna się na rzeczy. Poniżej przedstawiamy kilka niezwykle ważnych elementów witryny, które powinna dostarczyć firma zajmują ca się tworzeniem stron.

  • Unikalny projekt

W Internecie można znaleźć setki podobnych do siebie stron www, które niczym nie zachęcają do tego, aby na nie wejść. Powszechne jest korzystanie z gotowych szablonów i nie modyfikowanie ich. Lepszym pomysłem jest zamówienie unikalnego i dostosowanego do konkretnych potrzeb projektu graficznego. Jest to droższe niż strona na szablonie, ale w pełni oddaje charakter firmy. Poprzez grafikę można wyrazić filozofię, jaką kierują się właściciele przedsiębiorstwa i dać znać potencjalnym klientom, że mają do czynienia z kimś poważnie podchodzącym do swojej pracy.

  • Teksty

Strony WWW to nie tylko grafika. Czym byłaby witryna bez dobrych tekstów? Wielu właścicieli firm nie wierzy w tego typu usługi i wolą sami napisać niespójny oraz pozbawiony logiki tekst. Niestety, ma to później wpływ na pozycjonowanie i odbiór strony www przez użytkowników. Warto zainwestować trochę grosza i znaleźć dobrego copywritera, który jasno, przejrzyście i przede wszystkim atrakcyjnie opiszę samą firmę i jej ofertę.

  • System CMS

Jeżeli mamy już teksty to dobrze byłoby abyśmy mogli je samodzielnie umieszczać na naszej stronie www. W tym celu warto zapytać dostawcę witryny o możliwość podpięcia jej do systemu zarządzania treścią. Dzięki temu rozwiązaniu w każdej chwili można dodać nowy artykuł, rozszerzyć ofertę lub poinformować swoich klientów o promocji. Co najważniejsze, systemy CMS są skonstruowane w taki sposób, aby mógł je obsługiwać każdy, kto opanował pracę przy komputerze.

 

Zadbanie o te trzy elementy jest kluczowe w rozmowie z agencją interaktywną, która podejmuje się stworzenia strony www. Dzięki temu klienci chętnie będą korzystać z witryny, zaś firma nie będzie musiała czuć kompleksów względem swojej konkurencji.