Neony

Neony

Reklama świetlna zdobywa coraz większą popularność i przechadzając się po Polskich miastach widać, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z podświetlanych form promocji.  Jeżeli chodzi o technologię, w jakiej wykonywana jest reklama świetlna to w przeważającej większości stosuje się neony a właściwie wykonane z tego tworzywa rury.

Rury neonowe zawierają w sobie mieszaninę argonu, neonu oraz ciekłej rtęci. Pod wpływem kontaktu z napięciem elektrycznym zaczynają emitować jasne i przyjemne dla oka człowieka światło. Rury neonowe mogą przybierać dowolny kształt w zależności od tego, czego potrzebuje dana firma. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Nie ma przeszkód w stworzeniu skomplikowanych form liter lub logotypów.

Neony, jako forma reklamy świetlnej są stosunkowo energooszczędne. Wpływa to korzystnie na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Rury neonowe są tak popularne ze względu na ich widoczność. Nie sposób przejść obok i nie spojrzeć się na świecącą reklamę wykonaną w tej technice. Rury mogą świecić w różnych kolorach w zależności od potrzeb danego klienta. Barwy uzyskuje się poprzez pokrycie specjalnym proszkiem, dzięki któremu emitowany jest konkretny kolor lub poprzez zastosowanie zabarwionych rur (szkło barwione). Druga metoda jest stanowczo łatwiejsza i wymagająca mniej zachodu.

Jak więc widać reklama z wykorzystaniem neonów to same zalety. Firma jest dobrze oznaczona, klienci zwracają na nią uwagę, a co za tym idzie przekłada się to na ilość zleceń i zapytań ofertowych. Koszt wykonania reklamy z neonami jest stosunkowo niski biorąc pod uwagę to, jakie taka forma promocji przynosi efekty.