Projekty Konstrukcyjne

Projekty konstrukcyjne

Niewiele osób wie, że reklama wizualna zanim zostanie umieszczona na budynku lub konstrukcji musi być odpowiednio zaplanowana nie tylko od strony wizualnej. Aby element był bezpieczny i nie stanowił zagrożenia dla przechodniów niezbędne są obliczenia wytrzymałościowe. Szczególnie ważne jest to w przypadku reklam o dużych powierzchniach, których uszkodzenie mogłoby grozić uszczerbkiem na zdrowiu przypadkowych osób.

Projekt budowlany

Dlatego właśnie coraz więcej agencji reklamowych (w tym także nasza) wprowadziło do swojej oferty tworzenie projektów konstrukcyjnych. Na zlecenie klienta są wykonywane wszelkiego rodzaju obliczenia mające na celu zapewnienie bezpieczne użytkowanie reklamy.

Przy projektach wielkogabarytowych niezbędne jest wykonanie projektu budowlanego wykonawczego, dzięki któremu cała konstrukcja może zostać zgłoszona do zaopiniowania przez Inżynierów budownictwa.

Projekt elektryczny

Innymi ważnymi projektami, które muszą być wykonane przy okazji umieszczania reklamy zewnętrznej w przestrzeni miejskiej jest projekt elektryczny. Polega on na dobraniu odpowiednich przekrojów przewodów, zabezpieczenie ich i spełnienie wymogów przeciwpożarowych. Bez tego żaden nośnik reklamowy wykorzystujący prąd elektryczny nie może być umieszczony w miejscu publicznym.

Ilość wymagań i pozwoleń, jakie musi uzyskać przedsiębiorca chcący się reklamować może przyprawiać o zawrót głowy, ale na szczęście coraz więcej agencji reklamowych pomaga swoim klientom w załatwieniu wszystkich formalności. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi ganiać po urzędach i zajmować się sprawami, na które tak naprawdę nie ma czasu. Zrobią to za niego wykfalifikowani pracownicy, obsługującej jego firmę, agencji reklamowej, którzy znają się na rzeczy i wiedzą, w jaki sposób najszybciej doprowadzić do realizacji projektu. Oczywiście robią to za opłata, ale nie jest ona tak wysoka, aby mogła przerazić jakiegokolwiek przedsiębiorcę działającego na Polskim rynku.